października 12, 2021

Czuła Przewodniczka - kobieca droga do siebie. Recenzja książki Natalii de Barbaro

 

 Autorką tej jakże czułej książki jest znana  psycholożka i felietonistka magazynu „Wysokie obcasy” Natalia de Barbaro - która m.in.prowadzi warsztaty dla kobiet "Odejść czy zostać" i "Własny pokój" oraz szkolenia w korporacjach.

 

Co znajdziemy w książce ?

Zagadnienie z dziedziny psychologii, cytaty dające do myślenia, wiele przemyśleń autorki, jej historie - które doprowadziły do miejsca w którym jest teraz i droga do bycia szczęśliwą kobietą..

 


Książka ta próbuje uczyć nas rozpoznawać w sobie zachowania i pomaga nam w uświadamianiu sobie swoich potrzeb.

Autorka opisuje  wewnętrzne postacie, które mieszkają w każdej z nas, sterują naszym zachowaniem i decyzjami. Poznając  po kolei  każdą z nich : Potulną  Królową Śniegu i Męczennice.. czy Dziką Dziewczynkę - uświadamiamy sobie, że każda z nas ma je w sobie i częściej lub mniej podąża za ich głosem..

Mamy też postać którą zazwyczaj najtrudniej nam znaleźć w sobie:

 Czułą Przewodniczkę, która nas nie pogania, nie mówi co powinniśmy, nie narzuca nam wygórowanych oczekiwań


 Książka ma na celu nauczyć nas słuchać siebie, być dla siebie samej dobrą i czułą, wybaczać sobie błędy, stawiać swoje granice, mówić tak i nie kiedy chcemy..

"Zamiast bać się świata, zachwyć się nim" radzi nam autorka.

 

Napisana jest lekkim, przyjaznym językiem, co sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie, mimo iż porusza poważne tematy. 

 Nie ma tu żadnej prawdy objawionej, czy nowego odkrycia które nagle odmieni Twoje życie..  jest za to bardzo trafnie podsumowana oczywistość i prawda, której  same czasami nie potrafimy poskładać sobie w całość lub o której na co dzień po prostu zapominamy .. 

 
Dla  osoby wychowanej w duchu wolności i równości płci  może nie wnieść nic nowego, ale czasami warto  przypomnieć sobie że : nic nie musisz, jesteś wystarczająca będąc sobą. 

Uważam, że książka to  dobry prezent dla kobiet na których nam zależy, a które gdzieś zgubiły swoje szczęście.. może będą w stanie wyciągnąć z niej motywację do chwycenia po swoje.

Sama książkę pożyczyłam od koleżanki, która dostała ją od swojej siostry - w celu przekazaniu jej dalej kolejnym kobietom. Fajna inicjatywa, mam nadzieję że nie zasiedzi się za długo zapomniana w jednym miejscu i pójdzie dalej służyć innym...  i może trafi akurat na kogoś kto jej w danym momencie bardziej potrzebuje.


8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki psychologiczne przy których zatapiamy się wewnątrz nas samych. Cenne wnioski sprawiają, że porady są o niebo lepsze niż gotowe teksty z neta. Z ciekawości przeczytam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być ciekawa :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja.
  Pozdrawiam Kolorowo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przymierzam się właśnie do przeczytania tej książki, bo ciekawi mnie od dłuższego czasu :)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, na pewno w przyszłości po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę już przeczytałam, ale jest jedną z tych, do których się wraca. Myślę, że każdemu z nas przydaje się taka refleksja nad wnętrzem, a łatwiej ja przeprowadzić, kiedy człowiek wie na co zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © zbalansowana , Blogger