lutego 03, 2022

Czyny - nie słowa.

 Żyjemy w chorych czasach i często naprawdę mnie to przeraża.

Jesteśmy zagubieni, przebodźcowani, w codziennym pędzie zapominamy o wartościach których hierarchia powinna kształtować to jakimi ludźmi chcemy być..

 My chcemy mieć więcej, szybciej, mocniej..  Domy, samochody, wakacje all inclusive, najlepsze markowe ubrania,  kosmetyki.. W tym materialnym świecie często zapominamy o tym co powinno być dla nas naprawdę ważne - o drugim człowieku. 

 Czasy miłości z papieru, obojętni na uczucia innych dbamy tylko o swoje tyłki.

 Dlaczego dzisiaj tak trudno znaleźć nam kogoś komu możemy naprawdę zaufać, być przy nim sobą , powierzyć mu swoje uczucia  bez  strachu, że złamie nam serce na milion kawałków? Dlaczego tak trudno dziś poszukać lojalnego przyjaciela, któremu możemy powierzyć swoje sekrety i móc liczyć na niego w każdej sytuacji ?

Gdy zaufamy komuś kilka razy i dostaniemy po d*pie, dostajemy lekcję, że nie warto ufać.. wtedy często stajemy się znieczuleni  i tak często powielamy ten schemat dalej -przy kolejnych relacjach to my jesteśmy tymi co łamią serduszka.. 

 A dzisiaj bardzo łatwo zawierać relacje - cała gama komunikatorów , klik i masz nowego znajomego..   a jeśli  coś jest tak proste - to po co  dbać o to co już mamy

 

" Więc możemy w tych okazjach przebierać 

Jakbyśmy założyli Tindera

 Co tydzień miłość się zaczyna od zera

 Tego się dziś nie naprawia 

Naprawia się siebie, a to się zostawia"

                                     Pezet - Nisko jest Niebo feat. Kayah

 

Słowa mówione .. słowa pisane..tak łatwo nam przychodzi ich wyrażanie gdy wiemy, że to tylko słowa. Mogą nas zranić, mogą nas uszczęśliwić - ale w prawdziwym, realnym świecie, liczą się przede wszystkim czyny a bardzo często o tym zapominamy.

Jeśli on karmił Cię słodkimi słówkami przez długi czas i nagle olał bez słowa wyjaśnienia - zastanów się za czym będziesz  tęsknić ? Czy kiedykolwiek rzucił wszystko, żeby się z Tobą spotkać ? Pokazał jak bardzo mu się podobasz, że naprawdę czułaś się piękna? Zrobił coś dla Ciebie co było naprawdę ważne? Czy tylko pisał milusie tekściki i wysyłał serduszka na messengerze ?

Jeśli ktoś Ci powie, że bardzo mu na Tobie zależy - ok , ale gdy nigdy tego nie pokaże - czy ma to jakieś znaczenie ?

Jeśli jesteś z kimś kilka lat w związku - to czy "kocham Cię" wypowiadane raz po raz mają jakieś znaczenie jeśli poza codzienną rutyną niewiele już Was łączy? Możecie się kochać, ale jeśli wzajemnie nie dbacie o tę miłość - czynami - to może się ona po prostu skończyć, gdy znajdziecie czas aby to zauważyć. 

Jeśli tylko mówisz o swoich wielkich planach a ich nie realizujesz - czy ktokolwiek weźmie Cię na poważnie ?  Możesz się rozmyślić , może Ci nie wyjść ale jeśli nie robisz nic a tylko mówisz - to jest to jedno wielkie Bla Bla Blaaaa

Rzucanie słów na wiatr , życie tylko online, niespełnione obietnice , dawanie nadziei chyba tylko po to aby zranić  - ot XXI wiek. 

Czasami chciałabym zasnąć i obudzić  innej rzeczywistości i sama być lepszym i  mądrzejszym człowiekiem.


Jeśli Ci zależy - pokaż to

Jeśli kochasz - stale dbaj o tę miłość

Jeśli chcesz tylko seksu - daj to do zrozumienia od razu

Jeśli nie jesteś pewna, że możesz to zrobić - nie obiecuj

Nie igraj z kogoś uczuciami jeśli nie jesteś pewna swoich

Pomagaj ludziom i poświęcaj im swój czas jeśli chcesz mieć ich blisko w swojej przyszłości

I nie używaj ludzi - nigdy 


 

4 komentarze:

 1. oj zgadzam się, czyny to dużo więcej niż słowa... mówić sobie można wiele a tak naprawdę to niewiele znaczą zazwyczaj... niestety

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja od zawsze powtarzam, że czyny są dużo ważniejsze niż słowa. Mówić i obiecywać możemy wiele i właściwie wszystko... dopiero same czyny to weryfikują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz, pierwsze co pomyślałam czytając tego posta to to, że każdy inaczej definiuje wartości. Nie wiem też czy samo znalezienie kogoś, komu można zaufać jest tak trudne - chyba, że szukamy konkretnie nowego człowieka. Wydaje mi się, że trudniejsze jest zbudowanie relacji. Bo to, że kogoś tam wyłowimy z tłumu to jedno, ale stworzenie więzi to zupełnie inna bajka. I jasne, trzeba być w tym szczerym, nie udawać i nie zwodzić, ale czasem tych bliskich nie trzeba szukać daleko, a jedynie odbudować nadwątloną nić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można nie mówić nic, ale wyrazić miłość codziennymi gestami. Tego w miłości szukam i na tym mi zależy. Bym nie musiała słyszeć tych słów, by to wiedzieć. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach wyznanie miłości trochę straciło na mocy, bo często rzucane jest ot tak... to smutne

  OdpowiedzUsuń

Copyright © zbalansowana , Blogger