marca 03, 2022

ZIMOWY WEEKEND W LONDYNIE

 

 Zawsze słyszałam że Anglia jest brudna .. nigdy nie była na mojej top liście do miejsc zwiedzenia.. Później naoglądałam się w internecie miejsc które chciałabym zobaczyć i dużo z nich znajduje się w Anglii. Uwielbiam brytyjski akcent - i samo słuchanie Anglików sprawia mi  wielką przyjemność.. Jestem też fanką Harrego Pottera - i w tym wypadku Anglia o której mam wyobrażenie - idealnie wpisuje się   w mój klimat.

Pod koniec zeszłego roku miałam szczęście wybrać się do Londynu na imprezę urodzinową mojej koleżanki i chociaż  była to krótka podróż, to udało mi się  "musnąć" trochę Anglii i to chyba w najlepszym momencie bo okresie zimowym, gdzie miasto jest pięknie oświetlone i ozdobione na święta .

Wiem, że na pewno chciałabym wrócić do UK i zwiedzić kilka miejsc - chociaż bardziej nastawiam się na naturę niż miasta. Byłam już w Szkocji i mnie zachwyciła, mam nadzieję że kiedyś do niej wrócę na dłużej, i że uda się też zahaczyć o Irlandię. Żałuję, że na tym wyjeździe niestety nie udało mi się odwiedzić Warner Bros , King'S Cross i innych miejsc związanych z Harrym Potterem bo nie było na to czasu ani pieniędzy,  ale wierzę że jeszcze wszystko przede mną.

Sam Londyn uważam za piękną stolicę. Zwiedzałam raczej ścisłe centrum.. nie mam jednak wystarczająco wyrobionego zdania po tak krótkim wypadzie.. Nie mam z tego wyjazdu również rad odnośnie lotów, noclegu, metra  itp. bo był to wyjazd trochę innego rodzaju - chcę się jednak podzielić kilkoma zdjęciami i zachęcić do odwiedzenia Londynu w okresie około świątecznym - bo naprawdę jest tam w tym czasie bardzo klimatycznie a temperatury całkiem przyjemne jak na zimę. 

 

  

 
 
Sama tymczasem.. nie mogę doczekać się wiosny <31 komentarz:

  1. Zazdroszczę pobytu w Londynie, od dawna jest to moim marzeniem :)
    A klimat Świąteczny ze zdjęcia zachęca tym bardziej do odwiedzenia go :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © zbalansowana , Blogger